Žurnāls "Skolas Psiholoģija"

E-žurnāla SKOLAS PSIHOLOĢIJA oktobra numurā lasiet:

Atšķirība starp konfliktu un vardarbību. Viena no būtiskākajām niansēm, kuru ir svarīgi atpazīt, runājot par vardarbību, ir atšķirība starp konfliktu un vardarbību. Konflikts ir veselīgs, vajadzīgs un palīdz veidot robežas, bet vardarbība ir toksiska un tēmēta uz neveselīgu varas izmantošanu. Vardarbība nav konflikts, un drīzāk ir jāuztraucas tad, ja klasē ir bērni, kuri nekonfliktē.

Vardarbības signāli izglītības iestādē. Līga Bērziņa, uzvedība.lv un Latvijas Autisma apvienības vadītāja, strādā ar bērniem, kam sarežģīta uzvedība izglītības iestādēs un šajā jomā palīdz arī ģimenēm. Projekts „Uzvedība.lv” L.Bērziņai ir sirdsdarbs, kurā izstrādāti dažādi instrumenti, lai risinātu sarežģītas situācijas un uzlabotu uzvedības un mijiedarbības prasmes bērnu un pieaugušo kolektīvos. L.Bērziņa stāsta, ka pamata princips, ko atcerēties attiecībā uz vardarbību, ir tāds: jo ātrāk vardarbība tiek pamanīta, jo vieglāk to ir izskaust. Tādēļ ir svarīgi iemācīties atpazīt pirmos vardarbības signālus. Šie signāli mēdz būt neuzkrītoši, nemanāmi un grūti identificējami, īpaši vecākiem bērniem.

Nevis runāt, bet sarunāties. Edmunds Apsalons ir viens no vadošajiem speciālistiem komunikācijas teorijas, argumentācijas teorijas un loģikas jomā, doktors filosofijā. Viņš sniedz arī konsultācijas un vada mācības Latvijas uzņēmumiem sarunu vadīšanas, argumentācijas un komunikācijas sistematizācijas jomā. E.Apsalons māca cilvēkiem sarunāties.

Krīze ir iespēja iepazīt sevi un augt. Ikviens no mums savā dzīvē ir saskāries ar lielākām vai mazākām krīzēm. Katrs no mums noteikti ir piedzīvojis situāciju, kad nekas neizdodas un pārņem sajūta, ka nekam vairs nav jēgas. Cilvēks vairs neuztver sevi kā atbildīgu par savu dzīvi un nespēj pieņemt lēmumus krīzes krustcelēs. Katra šāda situācija paver divus ceļus: apzināties sevi par galveno savas dzīves noteicēju un piedalīties jaunas pasaules radīšanā vai iznīcināt sevi un savu dzīvi.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Atgriešanās atpakaļ
Lasīt izdevumu
Vēlos abonēt Arhīvs

Šī gada izdevumi

Skolas Vārds

17.11.2022

Pirmsskolā

28.10.2022

Izglītība un Kultūra

21.11.2022

Skolas Psiholoģija

25.11.2022

Vecākiem

31.10.2022

Normatīvie akti

15.11.2022

Aktuālās ziņas

01.12.2022