Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla "Skolas Vārds" 30. oktobra numurā lasiet:

AKTUĀLI

Ministra amata kandidātes Seiles prioritāte izglītībā - skolotāju piesaiste un kvalitatīva sagatavošana.

VIEDOKĻI

Aprobācija. Ar hronometru un cerību. No oktobra līdz decembrim vairāk nekā 2000 pedagogu piedalās jaunā atalgojuma sistēmas modeļa aprobācijā, lai kopā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) šā gada decembrī varētu izdarīt secinājumus par sistēmas efektivitāti un nepieciešamajām korekcijām. Jau nākamgad septembrī šis modelis, visticamāk, tiks piemērots visām Latvijas skolām. Kādi ir pašu pedagogu un skolu vadītāju pirmie secinājumi?

SKOLAS VIDE

Sliktais raksturs izglītībā. Skolotāju emocionālā veselība labāk palīdz konfliktu risināšanā un agresīvu bērnu izprašanā. Kā skolotājam, vadītājam, jaunietim un ģimenes locekļiem pārvarēt sliktā rakstura mestos izaicinājumus izglītības vidē, skolas gaitās, kolēģos, audzēkņos un sevī? Vai ārsts var palīdzēt un kā izprast skolēnu agresīvās reakcijas, vairāk intervijā Skolas Vārdam stāsta Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas klīnikas ārsts – rezidents psihosomatiskajā medicīnā un psihoterapijā Artūrs Miksons.

SKOLA UN TEHNOLOĢIJAS

3D printeris – piemērots katram mācību priekšmetam. Izdzirdot vārdu printeris, daudziem pirmā asociācija ir skaļa drukāšanas ierīce, kas vienu pēc otras izsniedz melnbaltas papīra lapas ar tekstu, bet jaunajam un daudzsološajam 3D printerim drukāšana ir telpisks process, ko vairāk varam pielīdzināt radošai ražošanai, iegūstot daudzveidīgas iespējas izprintēt dažādas figūras, telpiskus ķermeņus un detaļas. Ja pirms pāris gadiem tā vēl likās kā nesasniedzama tehnoloģija, kuras vieta ir tikai smalkās laboratorijās, tad tagad ar Latvijas uzņēmuma SIA Mass Portal piedāvājumu šo ierīci par samērā nelielu cenu – 2000 eiro – var iegādāties jebkura skola Latvijā. Kāpēc to iegādāties? Iemeslu netrūkst.

IESPĒJAS

Projekta Gatavi rītdienai dalībskolas saņem jaunus planšetdatorus. Katra projektā iesaistītā skola saņem 30 ACER vai ASUS planšetdatorus, kā arī nepieciešamo programmnodrošinājumu, lietojumprogrammas un dažādus mācību materiālus izglītībai, kā arī metodoloģisku atbalstu, kas tiks pakāpeniski attīstīts projekta īstenošanas laikā. Notika un notiks arī mācības pedagogiem.

PIEREDZE

Kā mācīties matemātiku sākumskolā. Matemātiku iespējams iemācīt gandrīz katram sākumskolēnam, pie tam to var uzsākt darīt vecāki jau ļoti agrīnā vecumā, apgalvo Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) asociētā profesore Dr. paed. Ineta Helmane, kura savā promocijas darbā „Sākumskolēnu matemātisko prasmju apguves un emociju mijsakarība” pētījusi emociju lomu matemātikas mācībās un harmoniskas personības attīstībā.

SKOLOTĀJA VIEDOKLIS

Vēlreiz par profesiju. Ir labi, ka sāktas nopietnas pedagogu tālākizglītības aktivitātes. Bet vajadzētu rūpīgāk strādāt ar topošajiem pedagogiem un izsniegt bakalaura diplomus ar un bez tiesībām mācīt jauno paaudzi. Izvērtējot ne tikai zināšanas, bet arī attieksmi. Stāsta Māra Bērente, skolotāja.

METODISKIE MATERIĀLI

Klases stunda – labestības stunda. Pieredzē dalās Karīna Stivriņa, Aglonas vidusskolas direktora vietniece ārpusstundu darbā.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Atgriešanās atpakaļ
Lasīt izdevumu
Vēlos abonēt Arhīvs

Šī gada izdevumi

Skolas Vārds

24.03.2024

Pirmsskolā

26.04.2024

Izglītība un Kultūra

28.03.2024

Normatīvie akti

27.03.2024