Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla "Skolas Vārds" 12. janvāra numurā lasiet:

AKTUĀLI

Pedagogi tiks vērtēti ar trim kvalitātes pakāpēm.

Izglītības likumā stājas spēkā tā sauktie lojalitātes grozījumi.

100 izglītības iestādes visā Latvijā aprobēs kompetenču pieeju mācību saturā.

NUMURA TĒMA

Būs jauna izglītības iestāžu vadītāju novērtēšanas kārtība. Izglītības iestāžu vadītāju profesionālās darbības novērtēšana notiek reizi sešos gados vienlaikus ar kārtējo izglītības iestādes akreditāciju; jaunā kārtība – iestādes dibinātājam būs jāvērtē direktors vismaz reizi divos gados. Vērtēšanas rezultātus ņems vērā, lemjot par izglītības iestādes vadītāja materiālo stimulēšanu, bet vērtējums neapmierinoši kaut vienā kritērijā došot Izglītības kvalitātes valsts dienestam tiesības pieņemt lēmumu par vadītāja neatbilstību ieņemamajam amatam un rosināt izglītības iestādes dibinātāju pārtraukt ar viņu darba tiesiskās attiecības.

SKOLOTĀJU PIEREDZE

Klases audzināšanas stunda kā krustvārdu mīklas minēšana vai lomu spēle. Turpinot iepriekšējos gados veiksmīgi aizsākto iniciatīvu, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija kustības Draudzīga skola ietvaros arī 2016. gada nogalē izsludināja konkursu pedagogiem par labāko klases audzināšanas stundu, lai veicinātu draudzīgu un cieņpilnu vidi klasēs. 14. decembrī tika paziņoti un apbalvoti konkursa finālisti. Skolas Vārds piedāvā uzzināt vairāk par uzvarētāju darbiem un klases stundu veidošanas pieredzi.

SKOLA UN SKOLĒNS

Skolēnu motivēšanas metode – āķīši. Efektīvam skolotājam, kas vēlas uzturēt skolēnu motivāciju, stundā ir jāpiedāvā pēc iespējas vairāk āķīšu. Jo vairāk to būs, jo lielākas iespējas skolēniem mācību stundas laikā atrast kaut ko interesantu. Āķīši – tas nenozīmē, ka skolēniem būs nodrošināta nepārtraukta jautrība. Stāsta Dita Nīmante, Latvijas Universitātes profesore Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslu fakultātē.

SKOLU PIEREDZE

Kā veicas projekta Jēgpilni mājasdarbi dalībniekiem? Mācību gada sākumā vairākas Rīgas skolas sadarbībā ar Latvijas Universitāti sāka projekta Jēgpilni mājasdarbi īstenošanu. Tā galvenais mērķis – pētot noskaidrot, kā samazināt mājās uzdotā apjomu, lai nenoslogotu skolēnus un vienlaikus nodrošinātu pilnvērtīgu mācību procesu.  Gada sākumā uz sarunu par to, kas paveikts, kā jūtas skolotāji un audzēkņi, aicinājām šī projekta pārstāvjus: matemātikas skolotāju Daigu Medni (Teikas vidusskola), projekta koordinatori Jevgēniju Artamonovu (Rīgas Rīnūžu vidusskola) un Rīgas 28. vidusskolas direktoru Guntaru Jirgensonu. 

IZGLĪTĪBAS POLITIKA

Skolu slēgšana un reorganizācija turpinās. Šogad reorganizācija gaidāma vēl 10 skolām (no tām 7 vidusskolas, kas turpmāk kādu laiku būs pamatskolas), bet trīs mācību iestādes tiks slēgtas pavisam. Kā tas viss ietekmē skolēnus, skolotājus, pašvaldību darbu? Skolas Vārds skaidro situāciju dažādās pašvaldībās.

AKTUĀLĀS IZGLĪTĪBAS ZIŅAS

Mākslas, mūzikas un dejas izglītības programmu pedagogiem palielināsies atalgojums.

Izstrādā vadlīnijas priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas risku mazināšanai

Stājas spēkā grozījumi kārtībā, kādā veicami pašvaldību savstarpējie norēķini par izglītības iestāžu sniegtajiem pakalpojumiem.

Gada sporta skolotāja - Mārīte Pokšāne no Riebiņu vidusskolas

ST ierosina lietu par pedagogu "lojalitātes grozījumu" atbilstību Satversmei

 
METODISKIE MATERIĀLI

Klases stunda Mēs esam stipri (3. klase). Arta Pavāre, Upesleju internātpamatskolas – rehabilitācijas centra sākumskolas skolotāja.

Klases stunda Draudzēšanās kā prasme – cik svarīgi to attīstīt sevī. Gita Zommere, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas 7. A klases audzinātāja.

Klases stunda Neattaisnoto kavējumu iemesli un to novēršana. Inga Strode, Jelgavas Valsts ģimnāzijas 11. B klases audzinātāja.

Integrētā sociālo zinību un mūzikas stunda Latvijas dārgumi: mūsu nacionālais dārgums un lepnums – dziesmu svētki (2.–4. klase).  Ilga Taukača, Ludzas pilsētas ģimnāzijas mūzikas un sākumskolas skolotāja.

Aizraujošais izziņas process. Projekta metode. Gunta Reķe, Bulduru Dārzkopības vidusskolas  un privātās vidusskolas Patnis latviešu valodas un literatūras skolotāja.

Kā matemātikas mācību stundas padarīt interesantas? Simetrija ap mums. Svetlana Drugoveiko, Sventes vidusskolas skolotāja.

 

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Atgriešanās atpakaļ
Lasīt izdevumu
Vēlos abonēt Arhīvs

Šī gada izdevumi

Skolas Vārds

01.05.2024

Pirmsskolā

26.04.2024

Izglītība un Kultūra

04.05.2024

Normatīvie akti

27.03.2024