Žurnāls "Skolas Vārds"

Žurnāla "Skolas Vārds" 29. augusta numurā lasiet:

JAUNO MĀCĪBU GADU SAGAIDOT

10 aktuāli jautājumi un atbildes par mācību līdzekļu iegādi. Aktualitātes jaunajā mācību gadā. Kas jāzina skolotājiem, skolu vadītājiem un skolēnu vecākiem jaunajā mācību gadā?

MAZĀS SKOLAS

Jo mēs tur dzīvojam jeb mazās skolas var! Mazo skolu pārstāvjiem ir idejas, kā turpināt savu eksistenci tā, lai tā sniegtu iespējas un atbalstu apkārtējās kopienas cilvēkiem ar mērķi uzlabot dzīves kvalitāti.

IZGLĪTĪBAS POLITIKA

Kurp ejam? Kāpēc ejam? Vai vispār ejam? Izglītības un zinātnes ministrijas mājaslapā publiskai apspriešanai ir piedāvāts IZM izstrādātais Izglītības attīstības pamatnostādņu projekts 2014.-2020. Gadam. „Mūsu spēkos ir šo dokumentu uzlabot,” uzsver profesore I. Druviete.

PSIHOLOGA KOMENTĀRS

Bērna sagatavotība skolai. Katru gadu 1. septembris saviļņo gan lielus, gan mazus skolēnus, viņu vecākus un skolotājus. Aiz skolas durvīm nu paveras pilnīgi jauna, neierasta ikdiena, kas var šķist gan aizraujoša, gan biedējoša. Ikviens vecāks un skolotājs vēlas, lai mazā skolēna dzīve skolā saistās ar pozitīviem iespaidiem. Kā to panākt vislabāk, ir atkarīgs no daudziem apstākļiem. Stāsta Sandra Dūda, Rīgas Kultūru vidusskolas psiholoģe.

 PROBLĒMA

Katrā Latvijas vispārizglītojošās skolas klasē ir kāds skolēns ar disleksiju.  Ko mēs par to zinām? Disleksijas problēmas Latvijā ir ļoti būtiskas. Problēmas sagādā stereotipi. Bieži disleksiju tulko kā tik smagu speciālo vajadzību, ka tā nepieļauj, ka bērns varētu iekļauties ierastā skolas vidē. Pēc pēdējiem OECD PISA pētījuma datiem, gandrīz 20% Latvijas piecpadsmitgadīgo jauniešu nav funkcionālas lasītprasmes.

TĀLĀKIZGLĪTĪBA

Marte Meo – mans drošais pamats. Skolotājiem un vecākiem. Marte Meo metodes galvenos pamatprincipus izvērtē videoanalīzē – tiek nofilmēta kāda ikdienas situācija un pēc tam, kopīgi skatoties, tiek vērtēta bērna un pieaugušā sadarbība. Tieši ar video palīdzību var pamanīt komunikācijas nianses, ko ikdienas dzīvē un steigā var nepamanīt. Stāsta Inese Taube, psiholoģe, Marte Meo terapeite, kolēģu trenere.

PIEREDZE

Mācīties darot jeb Ekoskolu forumā bez prakses neiztikt. Mācot bērnam par veselīgu dzīvesveidu, viņam jāpasniedz veselīga pārtika, jāradina pie sporta aktivitātēm u.tml. Vides izglītība bērniem un jauniešiem ir svarīga no tā aspekta, ka pieaugušos pāraudzināt ir grūtāk, bet bērni ir atsaucīgi uz jaunu informāciju un zināšanām. Stāsta Ilze Grunska, Vides izglītības fonda mediju koordinatore.

SKOLOTĀJA VIEDOKLIS

Gribēja labāk... iznāca, vienmēr. Situācija ap bezmaksas izglītību. Vislielākais veselā saprāta trūkums un pilnīga neizpratne par mācību procesu skolā saistās ar mājturību, kur ir pateikts, ka par skolas (pašvaldības) līdzekļiem jānodrošina materiāli tiem darbiem, kuri paliks skolā. Māra Bērente, skolotāja.

METODISKAIS MATERIĀLS

Jaunais mācību gads Imanta Ziedoņa zīmē. 12. klašu skolēnu epifānijās ielūkojoties. Sandra Krauze, latviešu valodas un literatūras skolotāja.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.

Atgriešanās atpakaļ
Lasīt izdevumu
Vēlos abonēt Arhīvs

Šī gada izdevumi

Skolas Vārds

01.05.2024

Pirmsskolā

26.04.2024

Izglītība un Kultūra

04.05.2024

Normatīvie akti

27.03.2024