Žurnāls "Vecākiem"

E-žurnāla VECĀKIEM augusta numurā lasiet:

Būtiskākās prasmes skolas sākumam. Ja vecākiem rodas šaubas, vai bērns jau ir gatavs skolai, tad svarīgi ir pārliecināties, cik viņš tam ir emocionāli nobriedis. Tātad svarīgāk par to, vai prot jau lasīt un rēķināt, ir izprast, vai bērns prot sadarboties ar citiem. Spēja pielāgoties pārmaiņām ir daudz būtiskāka prasme nekā pirmajā brīdī šķiet, atzīst pedagoģe. Ir bērni, kuriem nepieciešama kategoriska valoda un teikt: “Stop!”; “Neej!”; “Nedari!”. Būtiskākās prasmes skolas sākumam skaidrojusi uzvediba.lv vadītāja, spēļu izstrādātāja un pedagoģe Līga Bērziņa.

Adaptācijas posms bērnudārzā. Atstāt bērnu pat it kā tikai uz stundu vidē, ko viņš nekad nav redzējis, pie cilvēkiem, ko viņš nekad nav redzējis, nav adaptācija un tas ir ļoti liels stress bērnam. Ja viņš šo stresu it kā neizrāda, tas nenozīmē, ka šī stresa nav.

Kad bērns ir kļuvis par vecāku saviem vecākiem. Strādājot ar klientiem, konsultēšanas procesā visai bieži atklājas, ka nozīmīga daļa no šo klientu grūtībām pieaugušo dzīvē, ir saistītas ar piedzīvotām neveselīgām, pat toksiskām bērna – vecāku attiecībām. Šādu attiecību modeļi var būt dažādi. Šoreiz par vienu no tiem – savu “vecāku audzināšanu” jeb parentifikāciju.

Lai iemācītu bērnu spēlēties pašam, viņš nav jāatstāj vienatnē. Sabiedrībā pastāv priekšstats, ka bērns iemācās rotaļāties viens pats tad, kad viņš dzīvojas vienatnē. Ir pašsaprotami gribēt mirkli atpūtas un tas, ka bērns spēlējas individuāli, dod iespēju izdzert savu kafiju siltu. Taču bērna spēja spēlēties vienatnē nav saistīta ar to, ka viņš tiek mudināts to darīt, bet gan ar bērna temperamenta iezīmēm. Par tām lasi gan iepriekšējā, gan turpmākajos ierakstos.

Izdevuma saturs pieejams abonētājiem.

Atgriešanās atpakaļ
Lasīt izdevumu
Vēlos abonēt Arhīvs

Šī gada izdevumi

Skolas Vārds

01.05.2024

Pirmsskolā

26.04.2024

Izglītība un Kultūra

04.05.2024

Normatīvie akti

27.03.2024